V křesťanském srdci Moravy na Velehradě se  uskutečnil druhý ročník národní poutě za hospice a jejich  příznivce. Členové českých a moravských hospiců a jejich příznivci se na tomto poutním místě setkali, aby vyprošovali pro hospice a jejich pacienty Boží pomoc a ochranu. Oficiální program začal přednáškou pod názvem „Hospice a jejich místo v dnešním světě“. Slovo měl prezident APHPP (Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče)PhDr. Mgr. Robert Huneš,   zakladatelka  hospicové péče v ČR MUDr. Marie Svatošová a Jana Sieberová, která zde představila svou poslední knihu.

V bazilice Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje se následně konala mše svatá, kterou sloužil pomocný pražský biskup Zdenek Wasserbauer. Poté se  členové  hospiců sešli k neformálnímu popovídání. Všude byla patrna vděčnost, že po covidovém roce a lockdownu mohli účastníci vzájemně sdílet stejné hodnoty.